Prvi domaći poraz košarkaša Slavonskog Broda 1946

Ponedjeljak, 12 Veljača 2018

Nakon 4 uzastopne domaće pobjede košarkaši Slavonskog Broda 1946 doživjeli su prvi poraz ove sezone u dvorani Vijuš.

Bolja od njih u 12. kolu Druge lige - istok bila je Županja koja je iskoristila sve promašaje i pogreške Brođana te je slavila pobjedu sa 73:69. Imali su igrači trenera Norca svoju prigodu u ovom susretu u kojem su uz malo više preciznosti morali do pobjede. Premda je Županja u posljednjih 5. minuta imala prednost i do 7 razlike, Brođani su pred kraj tricom Marinčića došli na 67:69, ali je već u slijedećem napadu na isti način uzvratio mladi gostujući igrač Mičanović. U posljednju minutu Županjci su ušli sa 72:69, a domaći nisu realizirali 2 uzastopna napada preko Stojsavljevića i Marinčića nakon što su se prethodno obranili. Tako su gosti uzeli ponuđeno. U domaćem sastavu je Bradić postigao 22, a Sekulić 13 koševa te su oni bili premalo kako bi se pobijedila Županja.