Uvjerljiva pobjeda juniora KK "Slavonski Brod 1946"

Četvrtak, 11 Listopad 2018

Počela je nova sezona u košarkaškoj ligi Slavonije i Baranje za juniore u kojoj nastupaju igrači koji su 2000. godište i mlađi.

U natjecanju je 8 klubova koji igraju dvokružnim bod sustavom, dok će prvak predstavljati regiju istok na poluzavršnici Prvenstva Hrvatske. U 1. kolu juniori Slavonskog Broda 1946 bili su uvjerljivi na domaćem pakretu u susretu s Požegom koju su svladali s visokih 98:55. Nakon početnog vodstva od 2:0 za juniore Slavonskog Broda 1946, gosti iz Požege uspjeli su izjednačiti što je bilo prvo i jedino poravnanje na utakmici. Kasnije se domaći odvajaju na 8:2 te s 24:13 dobivaju prvu četvrtinu. Do poluvremena je razlika narasla na 46:29, a Požega je nadigrana u trećem periodu te se do kraja prednost na strani domaćih stalno povećavala. Kod juniora Slavonskog Broda 1946 kapetan Luka Špehar postigao je 23 koša, dok je do njega Dominik Mutić ubacio 19, Tomislav Matačić 18, a Arijan Kovačević 10 poena.