Domaća pobjeda Marsonije s 2:0 nad Čepinom

Četvrtak, 16 Svibanj 2019

Ove srijede odigrana je većina utakmica 27. kola u Trećoj HNL – sjeveroistok.

Od sva 3 kluba iz Brodsko – posavske županije samo je Marsonia igrala na domaćem terenu te je zabilježila pobjedu, dok su Oriolik iz Oriovca i novogradiška Sloga poraženi na gostovanjima. Posebno je vrijedna pobjeda Bijelo – crnih koji su protiv Čepina bez 7 standardnih igrača i s puno juniora u sastavu došli do novih bodova. Uoči utakmice sa Čepinom trener Marsonije Braslav Ostojić imao je velikih problema kako sastaviti najbolju postavu budući zbog crvenih i žutih kartona te ozljeda nije bilo: Čanića, Balentovića, Šimca, Sivrića, Katanića, Begića i Radića. Stoga je umjesto njih u prvoj postavi bilo 5 juniora i 1 kadet, dok: Letica, Rosandić i Memović imaju malo preko 20 godina. Jedini nešto stariji u odnosu na njih su Hrvoje Mišić i Anto Gudelj i baš su njih dvojica povukli ovu mladost do pobjede nad Čepinom s 2:0. Dvostruki strijelac protiv gostiju iz grada ulja bio je u ovoj utakmici kapetan Hrvoje Mišić kojem je prvi gol u 33. minuti namjestio ponovno odlični Anto Gudelj, dok je kod drugog gola u 57. minuti sve napravio kadet Josip Grgić. Gosti iz Čepina imali su veći posjed i više prigoda, ali domaći mladi stoperi Mario Dančević i Marko Cvitković, zajedno s bočnim igračima Antonijem Rosandićem i Lukom Garićem te sjajnim Ajdinom Memovićem na golu uspjeli su mrežu sačuvati netaknutom.