Njemački klubovi najuspješniji na NBC pokalu u kuglanju

Srijeda, 09 Listopad 2019

Grad Slavonski Brod uspješno je kroz 5 dana bio domaćin jednog velikog sportskog događaja u kuglanju kao što je ekipni NBC pokal.

Radi se o natjecanju koje je treće po svojoj kvaliteti nakon Svjetskog i Europskog prvenstva na kojem nastupaju klubovi iz 14 uglavnom Europskih zemalja. Organizator je bio Županijski kuglački savez koji je ovo natjecanje odradio na zavidnom nivou, dok je i sam grad mogao smjestiti preko 500 sportaša. Prema tome na ovom ekipnom NBC pokalu nastupilo je 26 muških te 17 ženskih klubova iz 14 Europskih zemalja. U ženskom njemačkom finalu je Liedolsheim sa 6:2 bio bolji od Schrezheima, dok je za 3. mjesto s istim rezultatom Split svladao slovenski Calcit iz Kamnika. U muškom finalu je naslov također otišao u Njemačku i to Raindorfu koji je s 5:3 svladao mađarski Zalaegerszeg. Za 3. mjesto je Metalac iz Gornjeg Milanovca s 5:3 pobijedio Calcit iz Kamnika koji je tako u obje kategorije poražen u utakmicama za 3. mjesto.